Investiční strategie

Akciový fond Aristoteles Fund investuje do akciových společností na kapitálovém trhu v České republice, Evropské unii a ve Spojených státech. Cílem investování je dosahování výnosů jak na rostoucím trhu, tak i na klesajícím trhu, a to díky aktivní správě portfolia, sledované a hodnocené na denní bázi.

Investiční výbor posuzuje investiční příležitosti, na základě fundamentální a technické analýzy rozhoduje, která aktiva doporučí k realizaci, která podléhá schválení investiční komisi fondu. Konkrétní parametry výběru akcií jsou v sekci Portfolio.

Při řízení rizika fond používá metodu Value at Risk. Dále se věnuje důsledné diverzifikaci a jako zajištění používá zvyšování či snižování objemu hotovosti v portfoliu. Fond investuje převážně v amerických dolarech a českých korunách, může využívat však i eurové pozice, libry a švýcarské franky. Měnové zajištění neprovádíme, neboť je nákladné a zatěžuje výkonost. Portfolio umíme pohybu na měnových trzích přizpůsobit, faktory ovlivňující pohyb české měny jako naší referenční měny, sledujeme a vyhodnocujeme neustále.

Fond průběžně analyzuje a vybírá potenciálně vhodné investice do portfolia, sleduje stav a vývoj všech pozic v návaznosti na aktuální vývoj tržní situace a v souladu s definovanou investiční strategií generuje investiční rozhodnutí pro fond. Při rozhodování plně respektuje statut fondu a doporučení investičního výboru. Fond neobchoduje na páku a nealokuje derivátové pozice.

jan-stastny

Jan Šťastný

Zakladatel fondu

+420 607 151 644

Zhodnocení Vašich peněz nechte na nás

Nechcete se aktivně věnovat správě Vašeho portfolia, či o investici na akciových trzích teprve uvažujete? Jsme tu pro Vás. Kontaktujte nás přímo, anebo zanechte kontakt a my se Vám ozveme co nejdříve.

Napište nám

 • Obhospodařovatel a administrátor fondu

  Delta Investiční společnost a.s.,
  Sokolovská 675/9, 186 00 Praha 8

 • Depozitář

  Československá obchodní banka a.s.,
  Radlická 333/150, 150 57 Praha 5

 • Auditor

  Apogeo audit s.r.o.

 • Orgán dohledu

  Česká národní banka